رینگ لایت

رینگ لایت چیست؟ قیمت و معرفی بهترین رینگ لایت های موجود در ایران

رینگ لایت

 

احتمالاً شما هم این حلقه‌های نورانی را بارها دیده‌اید، در این مقاله ابتدا به این پرسش پاسخ می‌دهیم که رینگ لایت چیست؟ سپس به نکات مهمی که در خرید آن باید در نظر گرفته شود، می‌پردازیم.

 

رینگ لایت

منظور از رینگ‌لایت چیست؟

رینگ لایت‌ها غالبا از یک حلقه ساخته شده‌اند که بر روی آنها یکسری لامپ‌های LED و پرنور تعبیه شده است. این وسیله‌ی نورپردازی در حال حاضر بسیار پرکاربرد شده و چیزی فراتر از منابع نوری است که در آتلیه‌ها موجود می‌باشد. علت نامگذاری رینگ لایت به این دلیل است که در زبان انگلیسی رینگ به معنای حلقه می‌باشد و شکل ظاهری این منابع نور هم دقیقا مانند حلقه خواهد بود. بیشتر در عکاسی های حرفه‌ای و یا پرتره یا حتی انواع سلفی‌ها از این محصول استفاده می‌شود.

نور ایجاد شده توسط رینگ لایت‌ها کاملا صاف و بدون سایه است که بیشتر برای عکاسی مدلینگ و آرایشگاه‌ها کاربرد دارد. عکاسی پرتره و یا چهره با استفاده از رینگ لایت‌ها اگر به حالت کچ لایت و یا بازتاب نور در یک چشم باشد، جلوه و روح خاصی به چهره‌ی سوژه ی مورد نظرتان خواهد بخشید. می‌توان گفت علت حلقه‌ای بودن رینگ‌ها این است که لنز دوربین دقیقا درون آن قرار خواهد گرفت و منبع نور دور تا دور لنز را پوشش می‌دهد.

رینگ لایت‌ها یا حلقه‌های نور از یک حلقه با ابعاد مختلف که داخل آن لامپ‌های LED پر نور با طیف‌های رنگی مختلف پر شده است ساخته می‌شوند. این رینگ‌ها در زمینه‌های مختلف کاربرد دارند و افراد حرفه ای و آماتور از آن‌ها برای تهیه ویدیو و عکس‌های باکیفیت استفاده می‌کنند.

رینگ لایت‌ها در ابتدا بین عکاسان راه پیدا کرد اما امروزه و با توجه به فراگیری استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، یویتوب، تیک تاک و… بیش از پیش محبوب شده‌اند.

نمونه‌های حرفه‌ای این حلقه‌ها دارای پیچ‌هایی برای تنظیم شدت روشنایی و تغییر رنگ نور دارند. معمولاً رینگ‌ها بر روی یک پایه قرار داده می‌شوند، یک نور یکنواخت به سوژه می‌تابانند و سایه‌های اضافی را حذف می‌کنند.

چه افرادی نیاز به خرید رینگ لایت دارند!؟

رینگ لایت با پایه

بزرگترین مشکل عکاسان و سازندگان حرفه‌ای ویدیو، نورپردازی و حذف سایه های اضافی تصویر است. عکاسان برای حل این مشکل مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف و ناچار به استفاده از تجهیزات مختلفی برای رفع این مشکل هستند. اما آماتورها و افراد تازه کار که می‌خواهند با کمترین هزینه و بهترین کیفیت ممکن، تصاویر با کیفیتی را ثبت کنند، چه کاری باید انجام دهند؟

راه حل این مشکل، خرید رینگ لایت است. حلقه نور یک ابزار ارزان قیمت در مقایسه با سایر تجهیزات حرفه‌ای نورپردازی است. همچنین کار کردن با آنها برای کاربران معمولی که تخصص چندانی ندارند، بسیار آسان است.

این وسیله به سادگی روی گوشی موبایل و یا دوربین عکاسی نصب شده و در ضبط تصاویر با فاصله کم عالی عمل می‌کند. این حلقه‌ها، نور را دایره‌ای به سوژه می‌تابانند و باعث حذف سایه‌ها و ایجاد انعکاس زیبایی از نور حلقوی در چشمان سوژه می‌گردند.

یوتیوبرها، اینستاگرامرها، اینفلوئنسرها، آرایشگران و عکاسان زیادی در ساخت ویدیو از این وسیله کاربردی استفاده می‌کنند. همچنین بسیاری از آرایشگران و گریمورها در نورپردازی از رینگ استفاده می‌کنند. زیرا باعث حذف سایه‌ها و وضوح بیشتر زمینه کار انجام شده در چهره فرد مورد نظر می‌شود.

بیشترین کاربرد رینگ لایت‌ها امروزه در ساختن ویدیوهای آموزشی توسط اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی است که به سادگی و با کمترین تجهیزات، ویدیوهای باکیفیتی ساخته و منتشر می‌کنند.

رینگ لایت را برای چه کارهایی می‌توانم استفاده کنم؟

رینگ لایت یک ابزار ارزان و پرکاربرد است که آسان‌ترین روش برای نورپردازی است. از این ابزار برای عکاسی ماکرو، محصول، مدیلینگ، نورپردازی در سالن‌های آرایشی، دندانپزشکی، فیلم‌برداری آموزشی و موارد بیشمار دیگری استفاده می‌شود

.

رینگ لایت تولید محتوا

در خرید رینگ لایت به چه مواردی باید توجه شود؟

با توجه به تنوع بالای این ابزار محبوب، ممکن است در هنگام خرید سردرگم شوید. رینگ لایت خوب باید قابلیت تنظیم شدت نور و رنگ نور داشته باشد. مدل‌های بهتر، همراه با کیف و سه‌پایه هستند و یک ریموت همراه دارند.

رینگ لایت آرایشگاه

کدام مدل رینگ لایت برای شما مناسب است؟

انواع رینگ لایت‌ها در مدلها و کیفیت‌های مختلف از نظر میزان نور، طیف رنگی و سایز ارائه شده‌اند و انتخاب آنها باید بر اساس نوع کاربردی که مد نظر است، باشد.

1- رینگ لایت گوشی 

رینگهای گوشی ابعاد کوچکی دارند و همانطور که از نام آنها مشخص است، بر روی گوشی نصب می‌شوند. این مدل در قسمت بالایی گوشی قرار می‌گیرند و در اطراف دوربین گوشی نور یکدستی ایجاد می‌کنند. حلقه‌های گوشی مناسب برای عکاسی پرتره، سلفی و فیلمبرداری از نزدیک هستند.

2- رینگ لایت آرایشی

رینگ آرایشی معمولا نور نزدیک به نور طبیعی و درجه کلوین بین 5000 تا 5500 و نزدیک به نور طبیعی روز و در ابعاد و اندازه ها و شدت نورهای مختلفی ساخته شده‌اند. آرایشگران از رینگ لایت به دو دلیل استفاده می‌کنند. در حالت اول و در زمان آرایش و یا گریم با بهره بردن از نور این رینگ‌ها، تسلط بهتری برای کار بر روی افراد پیدا می‌کنند. در حالت دوم و پس از پایان کار در عکاسی از سوژه، از حلقه‌های نورانی استفاده می‌کنند.

3- رینگ لایت عکاسی

عکاسان حرفه‌ای از حلقه‌های نور در عکاسی ماکرو، پرتره و مدلینگ استفاده می‌کنند. این نوع نورپردازی خاص به دلیل تاباندن نوری صاف و بدون پرش و یکنواخت به سوژه، محبوب است. رینگ لایت عکاسی، جایگزین مناسبی برای فلاش مستقیم دوربین، که استفاده از آن به تخصص و تجربه زیادی نیاز دارد، است.

قیمت رینگ لایت

رینگ لایت خوب چه مشخصاتی دارد؟ 

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم رینگ لایت‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی عرضه شده‌اند. در نتیجه از نظر شدت نور و طیف رنگی نور تفاوت دارند. هنگام خرید رینگ لایت باید به این موارد توجه داشته باشید:

1- اگر برای فیلمبرداری و یا عکاسی از فاصله های دورتر نیاز به خرید رینگ لایت دارید، ابعاد بزرگتر همراه با شدت نور بیشتری را انتخاب کنید.

2- برای فیلمبرداری از فاصله‌های کوتاه‌تر ابعاد کوچکتر و شدت نور کمتر مناسب است.

3- شدت نور در لایت باکس به تعداد لامپهای LED که در آن به کار رفته است، بستگی دارد. هرچه تعداد آنها بیشتر باشد نور صاف‌تر و با کیفیت‌تری خواهیم داشت.

4- طیف رنگ این حلقه‌ها نیز مهم است. این مورد توسط واحد کلوین اندازه گیری میشود. دمای رنگ رینگ لایت از 3200 کلوین ( نور زرد رنگ) تا 5500 کلوین (نزدیک به نور طبیعی خورشید)، متغیر است.

5- نحوه قرارگیری رینگ لایت‌ها روی گوشی موبایل یا دوربین عکاسی بسیار حائز اهمیت است. بنا به کاربرد، رینگ‌ها میتوانند مستقیم بر روی گوشی، دوربین عکاسی و یا پایه قرار گیرد. بعضی از مدل‌های حرفه‌ای شامل آینه می‌شوند که در زمان ساخت ویدیو سلفی می‌توان خود را درون آن دید. بلاگرهای زیبایی از این مدل معمولاً خریداری می‌کنند.

6- بعضی از مدلهای موجود در بازار برای روشن شدن نیاز به وصل شدن مستقیم به برق دارند و بعضی نیز با باطری یا آداپتور کار می‌کنند.

7- همراه با بیشتر مدلها، یک ریموت کنترل است که باعث سهولت استفاده و ایجاد امکان تنظیم شدت نور و … می‌شود.

مزیت رینگ لایت

انواع مدل‌های رینگ لایت موجود در بازار

مدل نصب شونده بر روی تلفن همراه: همانطور که از نام این مدل مشخص است، بر روی گوشی نصب می‌شوند. بر روی رینگ لایت یک قسمت طراحی شده که دقیقا بالای گوشی و دور لنز دوربین سلفی آن قرار خواهد گرفت. پس اگر در عکاسی کردن خیلی حرفه‌ای نیستید و فقط به گرفتن عکس سلفی تمایل دارید، پیشنهاد ما به شما خرید رینگ لایت نصب شونده بر روی گوشی می‌باشد. اندازه‌ی این رینگ لایت‌ها کوچکتر از مدل‌های دیگر موجود در بازار خواهد بود.

مدل ایستادهاز این مدل رینگ لایت‌ها بیشتر در آتلیه‌ها استفاده می‌شود. هرچند ممکن است در خانه بسیاری از افراد هم موجود باشد. سایز این مدل از رینگ‌ها نسبت به مدل قبلی بزرگتر است و در قسمت پایینی آن هم چهارپایه تعبیه شده است تا هنگام عکسبرداری دقیقا بر روی چهره‌ی سوژه بازتاب شود

.

مزایای استفاده از رینگ لایت

 

عکسبرداری با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

شفافیت و بازتاب منبع نور در چهره‌ی سوژه بیشتر می‌شود.

به کمک رینگ لایت بخش اعظمی از نواقص صورت برطرف می‌شود.

زیبایی چشم‌ها را دوچندان خواهد کرد.

چون حالت حلقه‌ای دارد، با نگاه کردن سوژه به آن، دقیقا شکل دایره‌ای پرنور در چشمان فرد مورد نظر نقش می‌بندد.

استفاده از آن بسیار راحت است.

همیشه در دسترس می‌باشد.

مدل های قابل نصب روی گوشی، نیازی به پایه نگهدارنده یا گرفتن با دست ندارد.

قیمت مناسب و کیفیت بالا.

می‌توان با خرید آن، عکس‌های حرفه‌ای و آتلیه‌ای از فرد مورد نظرتان را به ثبت برسانید.

استفاده از این وسیله در کم کردن هزینه‌های عکسبرداری کاملا تاثیرگذار خواهد بود.

 

برای بررسی مشخصات و خرید بهترین های رینگ لایت های موجود در بازار ایران می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

 

رینگ لایت اس ال پی مدل SLP-G63

 

رینگ لایت مدل RL-21 همراه با سه پایه فلزی

 

اشتراک گذاری:

WhatsApp
Telegram
Email
Print

پست های مرتبط:

تیم پشتیبانی مشتری ما اینجاست تا به سوالات شما پاسخ دهد. هر چیزی از ما بپرسید!